Metoda SITA

  • NA CZYM POLEGA SYSTEM SITA?

System SITA został opracowany w Niemczech i przebadany na Uniwersytecie Bundeswehry w Hamburgu. System ten uaktywnia ogromny, naturalny potencjał, jaki znajduje się w każdym z nas. W stanie relaksu następuje synchronizacja pracy półkul mózgowych, co prowadzi do zwiększenia możliwości twórczych i percepcyjnych.
Relaksacyjna metoda nauki SITA stanowi równocześnie terapię dla naszego organizmu, wyzwala nas z napięć, zapewnia odpoczynek, uodparnia i stymuluje. Przyswajając wiedzę systemem SITA w łatwy i przyjemny sposób skutecznie i trwale zapamiętujemy nowe informacje, szybko przełamujemy bariery mówienia, kilkakrotnie szybciej opanowujemy nowy język.

  • JAKI JEST EFEKT NAUKI?

Po zrealizowaniu dwóch podstawowych części kursu języka systemem SITA zaczyna się swobodnie mówić w języku obcym. W naszej szkole taki efekt osiąga się już po 2 lub 3 miesiącach nauki w zależności od intensywności kursu. Osoby które mają już opanowane podstawy języka w przyjemny i bardzo skuteczny sposób opanują nowe słownictwo i zwroty na kursach dla średnio zaawansowanych, kursach języka biznesu lub też szybko opanują drugi język.
Badania naukowe potwierdzają skuteczność nauki systemem SITA bez względu na wiek, wykształcenie czy zdolności językowe uczących się.

  • EKSPERYMENT W HAMBURGU

Potwierdzeniem niezwykłej skuteczności uczenia się w systemie SITA z zastosowaniem stanu relaksu był eksperyment przeprowadzony w Niemczech przez prof. Rainera Dietericha na wydziale psychologii Uniwersytetu Bundeswehry w Hamburgu. Badaniom poddano grupę kilkudziesięciu osób narodowości niemieckiej w wieku od 20 do 68 lat i o różnym poziomie wykształcenia. Osoby te nie znały w ogóle języka francuskiego. Przygotowano kurs językowy zawierający 1708 słów i zwrotów. Każda z  osób została poddana nauczaniu języka francuskiego w systemie SITA. Nauka trwała 7 dni po 6 godzin dziennie. Następnie wszystkie osoby poddano testowi. Stwierdzono, że znajomość słów i zwrotów języka francuskiego w tej grupie osób to średnio 1138, czyli 66,7%. Wynikiem eksperymentu była też zgodna opinia wszystkich osób w nim uczestniczących o komforcie uczenia się. Wszyscy chwalili przyjemne, nieznane im wcześniej uczucie odprężenia towarzyszące lekcjom.
Wniosek z eksperymentu jest następujący - uczenie się w systemie SITA pozwala przyswoić w ciągu 7 dni ponad 1100 słów i zwrotów języka obcego, czyli tyle ile przeciętnie opanowuje słuchacz rocznego kursu języka obcego przeprowadzonego metodami tradycyjnymi.

Zapraszamy na bezpłatne prezentacje systemu SITA (45 minut relaksu i nauki na fotelach relaksacyjnych z urządzeniem SITA).